Açıköğretim fakültesinin ön lisans bölümlerinden sosyal hizmetler bölümü, amacı gereği sosyal hizmetler alanında çalışacak nitelikli ve mesleğin kuralları bilen kişiler yetiştirmektir.

Aöf sosyal hizmetler bölümüne kayıt yaptıracak öğrencilerin kesinlikle ÖSYS sınavına giriş yapıp barajı açması gerekmektedir. Kontenjan sınırı olmayan bölüme bu şekilde kayıt yaptırabilirler. Örgün öğrenim gören kişiler de bu bölüme kayıt yaptırabilirler. Kayıt yaptırmak için Açıköğretim büroları ile görüşmeniz yeterli olacaktır.

açıköğretim sosyal hizmetler bölümü

açıköğretim sosyal hizmetler bölümü

Sosyal hizmetleri bölümü mezunu olan kişiler diplomalarını aldıktan sonra özel sektör ya da kamu kurumlarında çalışabilirler. Çocuk ve gençler için açılmış kamu kurumlarının yanında, özel sektörün de çocuk yuvalarında ya da kreşlerde iş imkanı bulabilirler.

Bölüm öğrencileri dikey geçiş sınavı ile bölüme uygun alanlarda 4 yıllık fakültelere de geçiş yapabilirler. DGS’deki başarılarının yanında bölümdeki başarıları da bu konu da önemli yer almaktadır.

Sizde sevdiğiniz bir bölümde okumak ve sevdiğiniz bir işi yapmayı düşünüyorsanız zevk alacağınız bölümlerden birisi de sosyal hizmetler bölümüdür. Tercihleriniz esnasında araştırmalarınız da göz önünde bulundurabilirsiniz.