Bilindiği gibi açıköğretim sistemi değişti. Bunu sadece sınavlarda görmek mümkün değildir. Aynı zamanda derslerin yoğunluğu da kredili sisteme geçildiğini hissettirdi.

Halk arasında yaygın olarak bilinen ve açıköğretim sisteminin son derece kolay olduğunun ön plana çıkarıldığı bu sistem de yeni yılın ilk sınavından itibaren yanlış bir düşünce olduğunu ön plana çıkardı.

açıköğretim sınav sistemi

açıköğretim sınav sistemi

Eskiden olduğu gibi açıköğretim okumak isteyen kişilerin sadece sınavda çıkmış sorulara çalışıp sınava girmesinin tarih olduğunu söyleyebiliriz. Yeni sistemle birlikte açıköğretim de son derece farklı soru tiplerinin ön plana çıktığı bilinmektedir. Bu da ayrıcalıklı bir şekilde ders çalışmayı ve buna bağlı olarak sınavlara girmeyi zorunlu hale getirmektedir.

Son derece kısa bir süre içerisinde sizler de bu seçeneklerden yararlanabilirsiniz. İlerleyen günlerde sınav sisteminin daha farklılaşacağı da bilgiler arasında yer alır.

Bir diğer önemli konu ise sınav sistemine getirilen çan eğrisidir. Bu sayede herkesin düşük başarıya sahip olduğu sınavların daha kolay bir şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Örneğin herkesin 30 puan aldığı bir sınavda geçer not olarak 30 kabul edilecektir.